Tarım Bakanı Pakdemirli’den “Fahiş Fiyata Önlem” Açıklaması

ÇORUM 22 Ekim 2021 13:25
Videoyu Aç Tarım Bakanı Pakdemirli’den “Fahiş Fiyata Önlem” Açıklaması
A
a

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli gıda fiyatlarındaki artışa yönelik alınacak önlemleri değerlendirdi. Bakan Pakdemirli sözleşmeli tarım ile gıda fiyatlarının aşağı çekilebileceğini belirtti...


Ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Çorum’a gelen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli Anitta Otel’de sektör temsilcileri ile bir araya geldi.  Toplantı öncesinde açıklamalarda bulunan Pakdemirli,  üretimde verimliliğin artırılması ve gıda fiyatlarındaki artışa karşı yapılması gereken çalışmaları değerlendirdi.

Pandemi ve küresel belirsizlikler sebebiyle tarımda da fiyat artışları yaşandığını söyleyen Pakdemirli, bugün itibariyle emtia fiyatlarındaki artışın tarım ve gıda sektörünü etkilediğini vurguladı. Pakdemirli, “Çiftçimizin emeğini yerde bırakmadık. Doğru fiyat politikasıyla üreticiyi koruduk.” dedi.

GIDADA FAHİŞ FİYATA ÖNLEM!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, fahiş fiyatları etkileyen birçok unsur olduğunu söyledi. Pakdemirli, çiftçilerin sözleşmeli tarım yapmalarının gerektiğini böylece hasat zamanında değil öncesinde ne kadar kazanacağını bilmesi gerektiğini söyledi.

Pakdemirli “Artan fiyatlar ve mutfaktaki enflasyonun önlenmesi konusunda önlemler alınması gerekiyor. Gıda fiyatlarındaki artışa karşı sözleşmeli üretim yapılması öngörüyoruz. Sözleşmeli üretim gelişmiş ülkelerde yüzde 80’lerdeyken bizde maalesef yüzde 5 oranında. Çiftçimiz ektiği ürünü hangi fiyata satacağını bilmiyor. Türkiye’de bir an önce sözleşmeli üretime geçilmelidir.” dedi.

Kaynak : www.hitittv.net/Çorum WEBTv
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam
Önce çevre