Erol Kavuncu yatırımların hızlandırılmasını istedi

ÇORUM 20 Ocak 2022 10:09
Videoyu Aç Erol Kavuncu yatırımların hızlandırılmasını istedi
A
a

Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu İskilip'e 2 yeni tesis için talimat verdi, merkez ve diğer ilçelerdeki yatırımların hızlandırılmasını istedi.
İSKİLİP'E GÜREŞ EĞİTİM MERKEZİ VE YÜZME HAVUZU

AK Parti
 Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Gençlik ve Spor Bakanı Dr Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ziyaret ederek, bakanlığın Çorum’da hizmet ve yatırımlarını değerlendirdi, ayrıca Çorum ve ilçelerinin talep ve beklentilerini iletti.Kavuncu, yaptığı açıklamada Bakan Kasapoğlu ile yaptığı görüşmeye ilişkin şu bilgileri paylaştı.

 

Öncelikli olarak geçtiğimiz günlerde ata sporumuz ‘Güreşi Koruma ve Yaşatma Derneği’ Yönetimi ve İskilipli Şampiyon Milli Güreşçilerimizin İskilip’imize “Güreş Eğitim Salonu” yapılması taleplerini Sn. Bakanımıza ilettim. Bununla birlikte İskilip’imize Olimpik Yüzme Havuzu yapılması talebimizi de yeniledim. Ayrıca İlçemizin acil ihtiyacı olan Kapalı Spor Salonu talebimizi de aktardım. Ayrıca geçtiğimiz aylarda girişimlerimiz ve Sn Bakanımızın talimatları ile önümüzdeki günlerde yapım işine başlanacak İskilip Gençlik Merkezimiz için hemşehrilerimiz adına teşekkür ettim. Söz konusu her üç talebimizi de olumlu karşılayan Sn. Bakanımız, ilgili Genel Müdürümüze, İskilip’imize Güreş Eğitim Merkezi ile Olimpik Yüzme Havuzu yapılması talimatını verdiler. Kapalı Spor Salonu yapılması konusunda da ilgili Genel Müdürümüze söz konusu Spor salonu için gerekli arsa, proje hazırlıkları yapılması talimatını verdiler. İskilipli hemşehrilerimize hayırlı, uğurlu olsun.

ÇORUM MERKEZ VE DİĞER İLÇELERDEKİ YATIRIMLAR HIZLANDIRILACAK

Sn. Bakanımızla, Bakanlığımızın Çorum Merkez ve İlçelerimizde yapımı devam eden projelerimizi de, il merkezimiz ve ilçelerimizi tek tek ele alarak değerlendirme imkanı bulduk. Bu kapsamda 2019-2022 yılları arasında Çorum Merkez ve ilçelerimizde yapımı tamamlanan ve devam eden; 2 Güreş Eğitim Merkezi, 2 Kapalı Tenis Kortu, 4 Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, 2 Spor Salonu, 4 Gençlik Merkezi, 4 Nizami Sentetik Çim Saha, 12 Sentetik Çim Saha, 5 Mini Futbol Sahası, 5 Çok Amaçlı Saha, 4 Basketbol Voleybol Sahası, 3 Prefabrik Spor Salonu ve 100 Basketbol Potası yapım çalışmaları hakkında ilgili Genel Müdürlerimizden bilgi alarak, Sn Bakanımız söz konusu yatırım ve hizmetlerin bir an evvel tamamlanarak hizmete alınması talimatını verdiler.

KONFORLU SPOR İMKANI

Söz konusu yatırımlar, tamamlandığında, geleceğimizin teminatı gençlerimiz, sporcularımız, öğrencilerimiz ve hemşehrilerimiz daha rahat, huzurlu, konforlu spor imkânlarına kavuşacaklardır. Bu sayede buralardan al bayrağımızı şerefle dalgalandıran yeni şampiyonlarımız yetişecektir.
Maddi ve manevi açıdan iyi yetişmiş bir gençlik, temeli sağlam bir gelecek demektir. Bu anlayışla gerçek beka meselemiz olan gençlerimizin yetiştirilmesine katkı sunmak bizim için en büyük mutluluktur. Bu anlamda emanetimizi yarınlara güçlü bir şekilde taşıyacak olan gençlerimiz için yapılan her bir yatırımı önemsiyor ve destekliyor ve takip ediyoruz.

Bütün bu yatırımların altında imzası ve iradesi olan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sn Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum."

Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam
Önce çevre