Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş Çorum'a geldi

ÇORUM 11 Ekim 2023 08:18
Videoyu Aç  Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş Çorum'a geldi
A
a

Bir dizi ziyaret için Çorum’a gelen MHP’nin kurucu genel başkanı merhum Alparslan Türkeş’in kızı, İYİ Parti Adana Milletvekili, Yurtdışı Türklerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayyüce Türkeş, parti binasında açıklamalarda bulundu.Yerel seçimlerde 81 ilde ve ilçelerde kendi adayları ile girme kararı aldıklarını söyledi.

İYİ Parti’nin yüzde 10 oy oranı olduğunu ifade eden Türkeş, çok daha büyük oy oranlarını hedeflediklerini anlatarak;

“Yeni aldığımız karar üzerine seçimlere tek başımıza girme kararı aldık. İnşallah biz bu seçimlerde gerçekten İYİ Parti’nin ne olduğunu tüm Türkiye’ye göstereceğiz. Türkiye’nin nefes alma noktası olduğumuzu hissettireceğiz. Çorum’da bunu hissettirecek şehirlerin başında geliyor. Türkiye gerçekten çok önemli bir dönemden geçiyor. Hepimiz bunu hissediyoruz. Türk milletinin nefes almaya ihtiyacı var. İnsanların iki seçenek arasında kalmadığını İYİ Parti’nin de üçüncü seçeneğin öncüsü olmak istiyoruz. Biz bildiğimiz doğru yolda, doğru ilkelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin hak ettiği yere taşıyacağız diyerek bu yola çıktık. İYİ Parti çıktığı bu yolda yine Türkiye için ne yaptıysa yaptı. Nitekim bu attığı adımlarla da başarılı oldu. Türkiye genelinde yüzde 10 oy aldık. 6-7 yıllık parti için çok büyük bir başarı. Amacımız Türkiye’yi yönetmek olduğu için yüzde 10 bize yetmiyor. Çok daha büyük oy oranlarını hedefliyoruz. Yerel seçimler için alınan kararda bu hedef doğrultusunda alınmış bir karardır. 81 ilde ve tüm ilçelerde ve beldelerde kendi güçlü adaylarımızla çıkacağız seçmenimizin karşısına. İnanıyorum ki seçmenden de karşılığımızı alacağız. Bu seçimlerde de daha çok çalışarak istediğimiz oyu alacağız.” ifadelerini kullandı

Alparslan Türkeş, için Çorum’un ayrı bir yeri olduğunu sözlerine ekleyen Türkeş; “Çorum hem Anadolu’nun kalbi ve kalelerinden biri hem de Türk milliyetçilerinin, Alparslan Türkeş’in kalelerinden bir il. O yüzden Çorum’da olmaktan dolayı çok mutluyum.” dedi.

Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam
Önce çevre
Erdoğan reklam