Doç. Dr. Zekeriya Işık Milletimize Hizmetkâr Olmak için Adayım

ÇORUM 16 Mart 2023 00:33
Videoyu Aç Doç. Dr. Zekeriya Işık Milletimize Hizmetkâr Olmak için Adayım
A
a

Akademisyen Doç. Dr. Zekeriya Işık, düzenlediği basın toplantısı ile AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı olduğunu resmen açıkladı...AK Parti Çorum İl Başkanlığında basın toplantısı gerçekleştirilen Doç. Dr. Zekeriya Işık, ülke olarak çok zorlu bir dönemden geçtiklerini belirterek, “11 ilimizi vuran, yaklaşık 14 milyon insanımızı etkileyen yakın tarihte dünyada eşi benzeri görülmemiş büyüklükte bir deprem afeti yaşadık. Öncelikle bir kez daha depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, kardeşlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Daha en başından beri devlet ve millet olarak kenetlenerek seferber olmak suretiyle yaralarımızı sarmaya çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliğinde, onun önümüze koyduğu kapsamlı ve büyük imar ve ihya hamlesiyle kısa süre içerisinde illerimizi, bölgemizi, insanımızı ayağa kaldıracağımızdan şüphemiz yoktur. Türkiye için “hemen şimdi” diyerek başlatılan tarihin en büyük kentsel dönüşüm, imar ve ihya hamlesinin, Çorum için de “hemen şimdi” diyerek hiç zaman kaybetmeksizin hayata geçirilmesi en önemli önceliğimiz olacaktır. İşte bu tarihi zor süreçte taşın altına elimizi koymak ve sorumluluk almak gayesiyle milletvekili aday adayı olduğumu belirtmek isterim” dedi.
Bu hayati mücadelenin kesintisiz, kararlı bir şekilde sürdürülebilmesi için güçlü bir liderliğe, ihtilaflardan ve çatışmalardan uzak, tek vücut, kuvvetli bir hükümet anlayışına şiddetle ihtiyacımız olduğu gerçekliğinden yola çıkarak bu kutlu davanın sesine ses, mücadelesine nefer olabilmek için adayım. Başta savunma sanayi olmak üzere sağlıktan, eğitime, ulaşımdan, tarım, sanayi ve teknolojiye, spordan, bilim, sanat ve kültür alanlarına kadar hemen her alanda Türkiye Yüzyılı vizyonuyla yürütülen yatırımların ve hayata geçirilen büyük projelerin sürdürülebilmesi, Çorum’umuzun bu kalkınma hamlesinden hak ettiği payı alabilmesi, gelişmesi, büyümesi, daha müreffeh yarınlara ulaşması mücadelesinin bir parçası olabilmek için, bu yolda liderimize, hükümetimize ve partimize destek, milletimize hizmetkâr olabilmek için adayım. 10 yılı aşan esnaflık-eğitimcilik, 10 yılı bulan akademisyenlik, 15 yılı aşan yöneticilik, 20 yılı aşan sivil toplumculuk kariyerimizde Çorum’a dair biriktirdiğimiz, tecrübe ve birikimle, şehrimize hizmet etme idealiyle adayım.

Bu bağlamda her biri alanında yetkin, donanımlı kadrolar ve şehrimize dair derdi, hayali olan dost ve kardeşlerimizle sağlıktan, eğitime, ulaşıma, sanayiden, tarıma, ticarete, turizme ve spora, ilçelerimizin temel sorunlarına kadar hazırladığımız kapsamlı plan ve projeleri hayata geçirme idealiyle hep birlikte daha güçlü, daha büyük Çorum’u inşa ve ihya etmek için adayım.  İç Anadolu’yu Karadeniz’e bağlayan ulaşım ve ticaret ağı üzerinde bulunan Çorum daha çok 1850’lerden itibaren kentleşme, şehirleşme yolunda gelişmeye başlamış, Cumhuriyet döneminde ise başkente yakınlığı ile yeni bir avantaj daha elde ederek daha çok yerel müteşebbislerinin omuzlarında yükselmiştir. Bilhassa son yirmi yılda Çorum’umuza önemli yatırımlar yapılmıştır. Bunun için başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm bu hizmetlerde katkısı bulunan milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, meclis üyelerimize, AK Parti’mizin teşkilatlarında sorumluluk alan kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Ancak endüstriyel tarımı, sebze ve meyvecilikte kar marjı yüksek modern yatırım imkânlarını, sanayide savunma, makine, değirmencilik, bilişim teknolojileri ve otomotiv sanayi alanları başta olmak üzere ulusal ve küresel sermayeyi şehrimize çekecek büyük projeleri, istihdam odaklı bir yatırım portföyünü var etme mücadelesi noktasında daha yapmamız gereken çok şey olduğu da ortadadır. Önceliğimizin şehrimizde yatırım, üretim, istihdam, imar, inşa ve ihya odaklı bir temsil ve idare şekli olacağından hemşehrilerimizin şüphesi olmasın. Sayın Cumhurbaşkanımızın hizmet odaklı, çözüm merkezli, yapıcı, üretken parti ve hükümet vizyonunu; şehrimizi bütün renkleriyle kucaklayan, sanayici, işçi, çiftçi, esnaf, memur ve sivil toplum kuruluşlarının birikimlerini daha büyük ve daha güçlü Çorum ideali ve gayesiyle birleştiren bir anlayışla bu sorunların halledilebileceğine olan inançla adayım” ifadelerini kullandı.


“Allah’ın izniyle bundan önceki yaşantımızda olduğu gibi bundan sonra da hemen her mecrada gönüller arasında köprüler kurmak, gerek partimizin tüm kademelerinde gerekse şehrimizin bütün dinamikleri arasında birlik, beraberlik ve kardeşlik ikliminin daha da güçlendirilmesi temel düsturumuz olacaktır” diyen Işık, “Bu bağlamda kucaklayıcı, paylaşımcı, şeffaf ve hizmet odaklı bir anlayışla hareket edeceğimizi bizi yakinen tanıyanlar bilmekle birlikte tüm şehrimize bu duruşu vaat ettiğimi açıkça ilan etmek isterim. Çağımızda devletler, ulusal ve uluslararası teşkilatlar, kurumlar lobicilik faaliyetleri ile sorunlarını çözer, kısa, orta ve uzun vadeli stratejilerle belirledikleri plan, program ve projeleri hayata geçirirler. Biz de Allah’ın izniyle Çorum’umuzu bütün renkleriyle kucaklayacak, bir masa etrafında toplayacak şehrimizin ortak aklı ve hafızasını, hemen her alandaki ortak sermayesini, kolektif bir güce dönüştürerek sahaya sürmenin mücadelesini vereceğiz. Bir olacak, iri olacak, diri olacak, Türkiye Yüzyılında hep birlikte daha büyük, daha güçlü Çorum’u inşa etmek ideali ve vizyonu ile gece gündüz demeden çalışacak borçlu olduğumuz memleketimize ahde vefamızı göstereceğiz. Bütün bu ideal, vizyon ve heyecan ile huzurlarınıza çıkarak milletvekili aday adayı olduğumu ifade ediyor, tüm hemşehrilerimin dua ve desteklerini bekliyor, hepinizi saygı, muhabbet ve hürmetle selamlıyorum”  diyerek sözlerini tamamladı.


 
Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam
Önce çevre
Erdoğan reklam