2023 Seçimlerinin Çorum Milletvekili Listesi

ÇORUM 10 Nisan 2023 20:52
Videoyu Aç 2023 Seçimlerinin Çorum Milletvekili Listesi
A
a

14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekilliği seçimleri öncesinde partilerin milletvekili adayları belli oldu.

CEYLAN VE KAVUNCU LİSTEYE GİREMEDİ

AK Parti’de mevcut milletvekillerinden aynı zamanda MKYK üyesi olan Ahmet Sami Ceylan ile Erol Kavuncu yeni dönemde listeye giremedi.

 detail-photo-fancybox-0

AK PARTİ’DE LİSTE BAŞI AHLATCI

AK Parti’de liste başı Av. Yusuf Ahlatcı olurken, ikinci sırada Av. Oğuzhan Kaya, üçüncü sırada önceki dönem belediye başkanlarından Zeki Gül, dördüncü sırada ise önceki dönem il genel meclisi üyelerinden Ramazan Kelepircioğlu yer aldı.

İYİ PARTİ VE SAADET PARTİSİ CHP LİSTELERİNDE

Cumhuriyet Halk Partisi’nde ise 1. sıra adayı eski il başkanı Mehmet Tahtasız olurken, ikinci sırada İYİ Parti’nin önceki dönem il başkanı Bekir Özsaçmacı, üçüncü sırada Av. Burçin Solmaz Polat, dördüncü sırada da Saadet Partisi kontenjanından Seyit Ahmet Güher yer aldı.

BÜYÜK BİRLİK KENDİ LOGOSUYLA GİRİYOR

Büyük Birlik Partisi ise Çorum’da seçimlere kendi logosu giriyor. Büyük Birlik’in adayları ise şu Fehmi Güney, Salim Yıldırım, Hasan Kargacı ve Rıdvan Alca’dan oluştu.

YENİDEN REFAH’TA 1. SIRA YAKUP TAŞ

Seçimlere kendi logosuyla giren bir diğer partide Cumhur İttifakı ortaklarından Yeniden Refah Partisi. Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Yakup Taş partisinin 1. sıra milletvekili adayı olurken ikinci sıra  Merkez İlçe Başkanı Yasin Güler ikinci sıra, Ömer Karslı üçüncü  sıra, Ferhat Yeğen dördüncü sıradan listeye girdi.

Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam
Önce çevre
Erdoğan reklam