Vali Mustafa ÇİFTÇİ’nin Anneler Günü Mesajı

ÇORUM 6 Mayıs 2022 17:02
Videoyu Aç Vali Mustafa ÇİFTÇİ’nin Anneler Günü Mesajı
A
a

Vali Mustafa Çitçi, gelecek nesillerin yetiştirilmesinde en büyük sorumluluğu üstlenen, şefkatin, merhametin, fedakarlığın ve karşılıksız sevginin timsali ve en kıymetli sığınağımız annelerimizin Anneler Günü'nü tebrik ediyorum...


Mustafa Çitçi,nefes almaya başladığımız andan itibaren bizlere hayat rehberliği yapan, varlıkları ile gücümüze güç katan, yemeden yediren, giymeden giydiren, bizleri canından bir can olarak gören analarımızın üzerimizdeki haklarını hiçbir zaman ödeyemeyiz.

Cennetin, analarımızın ayaklarının altında olduğuna inanan bir medeniyetin temsilcisi olan bizler; analarımıza değil saygısızlık yapmak, “öf” bile demenin doğru olmayacağını kabul ediyoruz.

Bizleri birbirimize bağlayan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren en güçlü duygu; analarımızın bize öğrettiği karşılıksız sevgi, fedakârlık ve merhamettir. Sağlam bireylerin, sağlıklı toplumların, büyük milletlerin arkasında cefakâr analarımız vardır.

Bize düşen görev annelerimizin rızasını kazanmak, hayır dualarını almak, nefes aldığımız her gün onlara layık olmaya çalışmaktır. Barış içinde, huzur ve güven dolu bir gelecek istiyorsak, annelerimizden gördüğümüz şefkat ve merhamet duygularını hayata hâkim kılmamız gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, vatan için canını feda eden aziz şehitlerimizin emaneti, şehit analarımız başta olmak üzere; her türlü fedakârlık, bitmeyen bir sabır ve merhametle dünyanın en yüce görevini yerine getiren ve hayatın tüm güzelliklerine layık olan annelerimize sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.

Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam
Önce çevre