Unutulmaya Yüz Tutmuş Çorum Yemekler

ÇORUM 17 Mayıs 2022 20:43
Videoyu Aç Unutulmaya Yüz Tutmuş Çorum Yemekler
A
a

Unutulmaya yüz tutan yemekler gün yüzüne çıkıyor . Belediye yemek yarışması düzenliyor.Çorum Belediyesi, 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri kapsamında, ‘’Unutulmaya Yüz Tutmuş Çorum Yemekleri’’ yarışması düzenliyor. Belediye, unutulmaya yüz tutmuş meşhur Çorum yemek kültürünü geleceğe taşıyor...

Çorbalar, et yemekleri, hamur işleri ve tatlılar olmak üzere 4 kategoride gerçekleştirilecek yarışmada, dereceye girenler ödüllendirilecek.Türkiye’nin en zengin mutfak kültürüne sahip illerinden olan Çorum’da yöresel yemeklerin unutulmaması ve gelecek nesiller tarafından da bilinmesi amacıyla düzenledikleri yarışma ve ödül töreni Velipaşa Hanı’nda yapılacak.

18 yaş üstü herkesin katılımına açık olan yarışmaya 10-20 Mayıs tarihleri arasında bireysel başvuruların Millet Bahçesi Sosyal Tesislerinde alınacağı yarışmayla ilgili detaylı bilgi edinmek isteyenler 606 05 75 / 1910 numaralı telefonu arayıp alabilecek. Yarışmanın ödül töreni 26 Mayıs Perşembe günü saat 09.00’da Velipaşa Hanı’nda düzenlenecek.Yarışmada her kategori için 1.’ye 3000. TL, 2.’ye 2000 Tl, 3.’ye 1000 TL ile ödül verilecek.


#Çorum
#hitittvnet
Hitit Web TV
Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam
Önce çevre