Çorum Kar Yağaşı Bekliyor

ÇORUM 28 Kasım 2021 19:03
Videoyu Aç Çorum Kar Yağaşı Bekliyor
A
a

Tam da bu sırada, Meteoroloji 28 Kasım- 2 Aralık haftasının hava tahmin raporunu paylaştı. Rapora göre, Çorum'un da içinde bulunduğu 36 il için çarşamba ve perşembe günleri kar yağışı tahmininde bulunuldu...
Türkiye genelinde olduğu gibi Çorum'da da kuraklık tehlikeli boyutlara ulaştı. Kentte tarımsal alanlarda olduğu gibi içme suyu barajları ve kuyular alarm veriyor. Tam da bu sırada, Meteoroloji 28 Kasım- 2 Aralık haftasının hava tahmin raporunu paylaştı. Rapora göre, Çorum'un da içinde bulunduğu 36 il için çarşamba ve perşembe günleri kar yağışı tahmininde bulunuldu.

Meteoroloji’nin 28 Kasım- 2 Aralık haftasının hava tahmin raporunu yayınlandı.

5 günlük rapora göre, pazar gününden itibaren yurt genelinde kuvvetli sağanak ve kar yağışı etkili olacak. Çarşamba ve Perşembe gününe dikkat çekilen açıklamada, 36 il için kar yağışı uyarısı yapıldı.

Meteoroloji'nin tahminlerine göre; çarşamba ve Perşembe günü, Erzincan, Bayburt, Erzurum, Ardahan, Kars, Ağrı, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Bilecik, Kütahya, Uşak, Eskişehir, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Karaman, Niğde, Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Kırıkkale, Çorum, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Amasya, Tokat, Sivas, Gümüşhane ve Yozgat'ta kar yağışı etkili olacak. Perşembe günü ise Artvin, Ardahan, Kars, Iğdır, Erzurum, Ağrı, Muş, Bitlis ve Van'da kar yağışı bekleniyor.


     
Çorum'dan  Kar Manzaraları

Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam
çorumgaz iyi yıllar