Belediye Toplu Ulaşımda 1 TL SU'da 75 kuruş Zam yaptı

ÇORUM 8 Nisan 2022 18:10
Videoyu Aç Belediye Toplu Ulaşımda 1 TL SU'da 75 kuruş Zam yaptı
A
a

Çorum Belediyesi, maliyet artışlarını göz önünde bulundurarak bazı gelir tarifelerinde güncellemeye gitti. Toplu ulaşım ücretlerinde 1 TL, su ücretlerinde ise 75 Kuruş artış gerçekleşecek. Tarife komisyonunca hazırlanan rapor, bugünkü Belediye Meclis toplantısında görüşüldü...10 TL’ye Mal Edilen 1 Ton Su, 2,54 TL’den Halka Sunulacak!
Kuraklığın en fazla yaşandığı şehirlerinden biri olan ilimizde su konusunda önemli yatırımlara imza atan Çorum Belediyesi, kente bir gün bile susuzluk sıkıntısı yaşatmadı. Terfi istasyonları ile 55 kilometrelik mesafeden şehrimize ulaştırılan Koçhisar suyu ile su sorunu, uzun ömürlü bir çözüme kavuşturuldu. Suya yapılan büyük yatırımlar ve suyun şehre ulaştırılması sırasında ortaya çıkan yüksek maliyetler, su fiyatlarında güncelleme yapılmasını zorunlu hale getirdi. Çorum Belediyesi’ne ton başına yaklaşık 10 TL’ye mal olan su ücretleri, Çorum halkına çok daha düşük fiyatla yansıtılacak. Aradaki fark ise yine Belediye tarafından karşılanacak. Yeni düzenleme ile 5 tona kadar kullanımda su ücreti 2 lira 54 kuruş; 10 tona kadar kullanımda ise ton başına 3,25 kuruş olacak...

Maliyetlere bağlı olarak toplu ulaşımda ise 1 TL’lik artış öngörüldü. Buna göre tam akıllı kart kontörü 4,75 TL; öğrenci akıllı kart kontörü ise 3,50 TL olarak güncellenecek. Bazı illerde bir süredir uygulanan toplu ulaşım ücret tarifeleri ise şu şekilde:
Amasya – Tam: 4,50 TL / Öğrenci: 3,50 TL
Yozgat – Tam: 6 TL / Öğrenci: 5 TL
Bolu – Tam: 7 TL / Öğrenci: 5 TL
Sivas – Tam: 6,40 TL / Öğrenci: 3,95 TL
Nevşehir – Tam: 6 TL / Öğrenci: 5 TL
Kocaeli – Tam: 4,35 TL / Öğrenci: 2,75 TL
Manisa – Tam: 5,50 TL / Öğrenci: 3,50 TL
Zonguldak – Tam: 5 TL / Öğrenci: 4,5 TL
Muğla – Tam: 6,65 TL / Öğrenci: 4,15 TL
Malatya – Tam: 4,50 TL / Öğrenci: 3 TL
Kastamonu – Tam: 4,80 TL / Öğrenci: 3,80 TL
Öte yandan güncellenen fiyatlar diğer illerle kıyaslandığında Çorum Belediyesi’nin birçok belediyeden sonra ve daha düşük oranda artış yapması dikkat çekti.


#Çorum
#hitittvnet
Hitit Web TV
Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam
Önce çevre