Bakan Bekir Pakdemirli, 'Çorum’a heybemiz boş gelmedik'

ÇORUM 22 Ekim 2021 16:45
Videoyu Aç Bakan Bekir Pakdemirli, 'Çorum’a heybemiz boş gelmedik'
Bakan Bekir Pakdemirli, 'Çorum’a heybemiz boş gelmedik'
A
a

Video haberizle: Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 'Çorum’a heybemiz boş gelmedik' yeni hizmetleri tek tek sıraladı.Sonrada Çorum Belediyesi Halk Et Kombinası ve Hayvan Pazarı Açılış Törenine katıldı...


BAKAN PAKDEMİRLİ ÇORUM'A HEYBEMİZ BOŞ GELMEDİK!..

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bakanlığının Çorum’daki çalışmalarını değerlendirdi. Hayvancılıkta Çorum’a pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirten Bakan Pakdemirli, yapacakları destek ödemeleri hakkında bilgiler verdi.
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Anitta Otel’de düzenlenen sektör toplantısında yaptığı açıklamada, Çorum’da hayvancılığın geliştirilmesi ve tarımsal faaliyetlerin desteklenmesine yönelik yapılan çalışmaları değerlendirdi.
“Çorum’a heybemiz boş gelmedik” diyen Bakan Pakdemirli, Çorum için müjdelerini sıraladı. Pakdemirli, “Bitkisel üretimde 3 tane yeni projemiz var. 1 tanesi 16 bin dekar nohut ekilişi, 5 bin 300 dekar macar fiği ekilişi. 2 tane taş toplama makinesi. Hayırlı olsun. Hayvancılıkta Çorum’a pozitif ayrımcılık yapıyoruz. 1.1 Milyon bütçe projesi ile büyükbaş hayvanlara ücretsiz suni tohumlama yapacağız. Akkaraman koyununu soy kütüğü kapsamına aldık. Kayıt tutan işletmelere yüz, bu işletmeden koç teke alımı yapanlara da 500 lira ödeme yapacağız. Koç teke merkezinden koç teke alımına da yüzde 50 hibe vereceğiz. Arı üreticilerimize alet ve ekipman hibesi destekleri veriyoruz. Yüzde 40 hibeli düve kapsamında da yaklaşık 2 Milyon TL bir hibemiz olacak. Kırsal Kalkınma Yatırım Destek programı kapsamında 51 projeye 6.6 Milyon TL destek verdik. Uzman Eller kapsamında da 100 Bin TL destek veriyoruz.”dedi.


Ormancılık alanında ise 2021 yılında 9 Milyon TL bütçeli 6 projenin bulunduğunu dile getiren Bakan Pakdemirli, Çorum’a 1.6 milyon fidan dikeceklerini ve 500 bin fidan üretimi yapacaklarını duyurdu. Çorum’da 1 bal ormanı ve 3 mesire alanı kuracaklarını bildiren Pakdemirli, 55 aileye de 5 Milyon ORKÖY kredisi ve hibe desteği vereceklerini açıkladı. Pakdemirli sulama alanında ise 915 Milyon TL maliyetle 15 tane projenin bulunduğunu sözlerine ekledi.

#Çorum
#hitittvnet
Bir Mustafa Çiftçi ve Abdullah Meteoğlu dahil 9 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise görseli olabilir

 
Bakan Bekir Pakdemirli, 'Çorum’a heybemiz boş gelmedik'
Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam
Önce çevre