Ataması Yapılan Hekimlerin Çorum’u Neden Tercih Etmiyorlar

ÇORUM 22 Haziran 2022 19:28
Videoyu Aç Ataması Yapılan Hekimlerin Çorum’u Neden Tercih Etmiyorlar
A
a

Habercim19 Genel Yayın yönetmeni Mustafa Demirer,Sağlık Bakanlığı'nca atamaları yapılan çok sayıda doktor Çorum’a gelmiyor. Can alıcı soruyu sormanın zamanı geldi dedi..


ATAMASI YAPILAN DOKTORLAR NEDEN
ÇORUM'U TERCİH ETMİYORLAR?

MUSTAFA DEMİRER YAZDI!..
Sağlık Bakanlığı'nca atamaları yapılan çok sayıda doktor Çorum’a gelmiyor. Can alıcı soruyu sormanın zamanı.
Sağlık Bakanlığı’nın 36 hekim ve sağlık personeli kadrosu açtığı son kurada, ataması yapılan hekimlerin Çorum’u tercih etmedikleri öğrenildi.
'CEYLAN VE KAYA 36 HEKİM GELİYOR' DEMİŞTİ
AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Av. Oğuzhan Kaya, 1 Haziran’da yaptıkları ortak açıklamada, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca nezdinde yaptıkları girişimler sonucunda Çorum’da çeşitli hastanelerde görev yapacak 36 doktor ve sağlık personeli kadrosu tahsis edildiğini duyurdu.
HEKİM KADROSU AÇILIYOR, AMA...
Ceylan ve Kaya, kente 2022 yılı 2. Dönem açıktan atama kurasıyla 5 uzman diş hekimi, 4 diş hekimi, 1 eczacı, 22 uzman hekim ve 4 tabip münhal kadrosu açıldığını, tahsis edilen kadrolarla ilgili kura çekiminin 16 Haziran 2022 tarihinde yapılacağı bilgisini kamuoyuyla paylaştı.
BİR HEKİM BİLE GELMEDİ
Edindiğimiz bilgilere göre; 16 Haziran’da yapılan kura çekiminin ardından Çorum’a, eczacı ve diş hekimi olmak üzere sadece 3 sağlık personeli geldi. 22 uzman hekim ve 4 tabip kadrosu açılmasına rağmen bir hekim dahi şehri tercih etmedi. Böylece girişimler kadro açılmasından öteye geçemedi.
İŞTE HASTANEDE YAŞANAN TEMEL SORUN BU
Genelde ve yerelde hastanede yaşadığımız uzun süreli poliklinik muayene randevularının temel sebebi; isteğe bağlı açılan kadroların doktorların ekseriyeti tarafından tercih edilmemesinden kaynaklanıyor. Mecburi hekim kurası dışında açıklanan hiçbir kurada kent hastanesine hekim gelmesi garanti olmuyor. Ama tabiki can alıcı soru şu; Hekimler neden Çorum’u tercih etmiyor? Oysa Çorum, Ankara ve Samsun’a yakın, kolay yaşanabilir sevimli bir Orta Anadolu şehri. Çorum’u hekimler nezdinde ‘tercih edilmeyen şehir’ noktasına getiren ne olabilir? Herkesin, başta siyasiler olmak üzere şapkalarını önüne alıp ‘biz nerde hata yapıyoruz’ diye düşünmeleri gerekiyor. İkinci olarak ta en azından elimizdekilerin kıymetini bilip, hastaneden hekim kaçırmamaya çalışmalıyız. Yoksa ne randevu sorunu çözülür ne de hastanedeki başka sorunları çözebiliriz.#mustafademirer
#corum
#hitittvnet
#doktor
#gelmiyor
Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam
Önce çevre