Mustafa Canlı 58 yaşında koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

ÇORUM 27 Eylül 2020 05:21
Videoyu Aç Mustafa Canlı 58 yaşında koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti
A
a

Çorum TEDAŞ eski Müessese Müdürü Mustafa Canlı, Corona virüsü nedeniyle yaşamını yitirdi.MHP`den 3 dönem Gümüşhane Belediye Başkanlığı yapan, 31 Mart`ta ise İYİ Parti`den aday olan Mustafa Canlı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi`nin yan kuruluşu İSTAÇ`a Genel Müdür olarak atanmışdı...
Çorum’da uzun yıllar TEDAŞ Müdürü olarak görev yapan İBB İSTAÇ Genel Müdürü, Gümüşhane Belediyesi eski Başkanı Mustafa Canlı 58 yaşında hayatını kaybetti. Çorum’da bir dönem TEDAŞ Müdürü olarak görev yapan Mustafa Canlı’nın ölüm haberi sevenlerinde büyük üzüntü yarattı. 1995 yılında Çorum TEDAŞ Müessese Müdürlüğü görevine atanan Mustafa Canlı, bu görev esnasında yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Çorum Valiliği ve diğer kuruluşlar tarafından birçok kez ödüllendirildi. Çorum Spor Yönetim Kurulu Üyeliği’nin yanı sıra Mali Komisyon Başkanlığı’nı yaptı. Tedaş Çorum gücü Spor Kulübünü kurdu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptı. Yöneticilik görevini sürdürdüğü yıllarda işletmecilik lisans eğitimi aldı.

MUSTAFA CANLI KİMDİR? Doğum yeri Gümüşhane olan Mustafa Canlı, 25 Mayıs 1962 tarihinde Gümüşhane Yukarı Alıçlı Köyü`nde doğdu. İlköğrenimini kendi köyünde, orta ve lise öğrenimini Gümüşhane`de tamamladı.1978 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü`nü kazandı. 1983 yılında elektrik mühendisi unvanı ile mezun oldu. 1983 yılında Trabzon TEK Kuzeydoğu Anadolu İşletme Grup Müdürlüğü`nde elektrik mühendisi olarak kamu görevine başladı. 1989 yılında Gümüşhane TEK Teknik Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Bu görevi 1995 yılına kadar sürdürdü. 1995 yılında Çorum TEDAŞ Müessese Müdürlüğü görevine atandı. Bu görev esnasında yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Çorum Valiliği ve diğer kuruluşlar tarafından birçok kez ödüllendirildi. Çorumspor Yönetim Kurulu üyeliğinin yanı sıra Mali Komisyon Başkanlığı`nı yaptı. TEDAŞ Çorumgücü Spor Kulübünü kurdu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı`nı yaptı. Yöneticilik görevini sürdürdüğü yıllarda işletmecilik lisans eğitimi aldı. 18 Nisan 1999 yılı seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi`nden Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi. 1999-2004 yılları arası Gümüşhanespor kulüp Başkanlığı görevinde bulundu. 2009 yılında yapılan seçimlerde üçüncü kez tekrar Milliyetçi Hareket Partisi`nden Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi. Mustafa Canlı, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı oldu ancak bu kez seçilemedi. Evli ve 3 çocuk babası olan Mustafa Canlı, İngilizce bilmektedir.
Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam