Kılıçdaroğlu "Ay'a gitmek bir masaldır"

Siyaset 13 Şubat 2021 14:47
Videoyu Aç Kılıçdaroğlu "Ay'a gitmek bir masaldır"
A
a

Türkiye 2023'te Ay'a gitmeye hazırlanırken CHP Lideri Kılıçdaroğlu, planlanan projeyi uzay komedisi olarak niteleyerek 'Bu bir masaldır' dedi."En sonunda da Ay'a gidiyoruz masalı ile geldiler. Ay'a gidiyorlarsa gitsinler. Ay'a gidiyoruz dediler de biz karşı mı çıktık? Çıksınlar Ay'a… Arada bir vatandaşın gülümsemesi lazım. Bu gülümsemeye katkı sunduğu için de teşekkür edelim.".

KEMAL KILIÇDAROĞLU"BİR MASAL"
📌FRANSA VE KILIÇDAROĞLU AYNI GÖRÜŞTE BİRLEŞTİLER
☑
Milli Uzay Programına bir dışarıdan birde içeriden, iki tepki geldi.
📌"Ne işimiz var Ay'da?"nın başka versiyonu!..
☑"Türkiye, büyük ulusların arasında yer almak istiyor.
Bu, bölgesel ve uluslararası düzeyde görünürlük kazanmanın bir yoludur. Kesin olan şu, Türkiye'nin Milli Uzay Programı, Batı'nın çığlık atmasına neden olacaktır!.." Isabelle Sourbes-Verger - Fransa Ulusal Araştırma Merkezi (CNRS) Araştırmacısı ve uzay politikası uzmanı...
☑"En sonunda da Ay’a gidiyoruz masalı ile geldiler. Ay’a gidiyorlarsa gitsinler!.." Kemal Kılıçdaroğlu - CHP Genel Başkanı
*****************************************************

"En sonunda da Ay'a gidiyoruz masalı ile geldiler. Ay'a gidiyorlarsa gitsinler. Ay'a gidiyoruz dediler de biz karşı mı çıktık? Çıksınlar Ay'a… Arada bir vatandaşın gülümsemesi lazım. Bu gülümsemeye katkı sunduğu için de teşekkür edelim."

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin Milli Uzay Programı'na ilişkin yol haritasını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk etaptaki hedefin Cumhuriyet'in 100. yılında Ay'a ilk teması gerçekleştirmek olduğunu duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "2023 sonunda yakın dünya yörüngesinde ateşleyeceğimiz kendi milli ve özgün hibrit roketimizle Ay'a ulaşarak sert iniş gerçekleştireceğiz." ifadeleri, tüm dünya basınında ilgiyle takip edilirken; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da, planlanan hedefin uzay komedisi olduğunu söyledi.

BirGün'den Nurcan Gökdemir ve Hüseyin Şimşek'in sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

"En sonunda da Ay'a gidiyoruz masalı ile geldiler. Ay'a gidiyorlarsa gitsinler. Ay'a gidiyoruz dediler de biz karşı mı çıktık? Çıksınlar Ay'a… Arada bir vatandaşın gülümsemesi lazım. Bu gülümsemeye katkı sunduğu için de teşekkür edelim."

Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam