Haşim Eğer "Çorum’da 42 Bin Lisanslı Sporcu Var"

ÇORUM 17 Şubat 2021 11:16
Videoyu Aç Haşim Eğer "Çorum’da 42 Bin Lisanslı Sporcu Var"
A
a

Çorum Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Çorum Web TV’nin canlı yayın konuğu oldu. Çorum’da spor alanında yapılan faaliyetleri ve tesislerle ilgili son durumu değerlendirdi.


Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Çorum Web TV’de yayınlanan Sporun Merkezi programının canlı yayın konuğu oldu. Haşim Eğer, spor yazarları Halil Öztürk ve Hüseyin Aşkın’ın sorularına cevap verdi.

Çorum Şehir Stadyumunun, Çorum Belediyesi’nin öncülüğünde sezon başında faaliyete geçtiğini belirten Haşim Eğer, spor salonunun da Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredildiğini ve buranın da yakın zamanda faaliyete geçtiğinde Çorum’un uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacağını dile getirdi. Yüzme havuzunun da son aşamaya geldiğini belirten Haşim Eğer “En kısa zamanda ilimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle spor müsabakalarının iptal edildiğini belirten Haşim Eğer, kısıtlamaların sona ermesinden sonra üst düzey spor müsabakalarının ilimizdeki yeni tesislerde yapılması için çalışma içerisinde olacaklarını ifade etti.

Çorum’da 106 kulüp bulunduğunu açıklayan Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, bu küplerde 43 branşta 42 bin lisanlı sporcunun bulunduğunu bildirdi.

Sporun önemine değinen Haşim Eğer ailelere de çağrıda bulundu. Eğer, “Sporla uğraşan çocukların suça karışma oranları çok az. Gençlerin bedensel ve ruhsal gelişimleri için spor yapmalarını öneriyoruz. Pandemi sürecinin bir an önce sona ermesi ve spor alanlarının yeniden çocuklarla dolacağı günleri özlemle bekliyoruz.” dedi.

Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

sol reklam
belediye bio kütle