Belediye Refaktçı Ilan no : ILN01900283

Doğal Gaz Konutta 1 AY Ücretsiz!

ÇORUM 20 Nisan 2023 23:43
Videoyu Aç Doğal Gaz Konutta 1 AY Ücretsiz!
A
a

Türkiye tarihinin en önemli enerji projelerinden Karadeniz gazı, Filyos Doğalgaz İşleme Tesisi'nde ilk kez karaya ulaştırıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan törende iki müjdeyi açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konutlarda bir ay doğalgazın ücretsiz olacağını duyurdu. Mutfak ve sıcak su için tüketilen doğalgazın 25 metreküpünden de bir yıl boyunca ücret alınmayacak...


Erdoğan açıklayacak! Ücretsiz doğalgaz müjdesi
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle...
Türkiye tarihinin en önemli enerji projelerinden Karadeniz gazı, Filyos Doğalgaz İşleme Tesisi'nde ilk kez karaya çıkarıldı.

Karada 8 bin, denizde 2 binden fazla personelin çalıştığı projede ilk fazda üretilen doğalgaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla devreye alındı. "Karadeniz Gazı Devreye Alma Töreni"nde meşaleyi, Cumhurbaşkanı Erdoğan yaktı.
 

Bugün Filyos'ta ülkemizin iki bayramını bir arada kutlamak üzere bir aradayız. İkinci bayramımız ülkemizin enerji bağımsızlığı yolunda tarihi bir adım olan Karadeniz gazının devreye alınmasıdır.

Ocak 2021'de kara tesisimize başladık. Dünyanın diğer yerlerinde 6-7 yıl süren keşfedilen gazı kullanılabilir hale getirme süresini biz bu tempoyla 3 yılın altına indirdik.
 

Faturanın 130 lirası devletten

"Mutfak gazı devletten" başlıklı haberin spotunda Ramazan Bayramı, yeni müjdelerle geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, biri bayram öncesi olmak üzere üç müjde açıklayacağı, bunlardan birinin her eve 25 metreküp ücretsiz doğalgaz olduğu, böylelikle faturanın 130 liralık kısmını devletin üstlenmiş olacağı öğrenildi." ifadelerine yer verildi.

Diğer müjdeler yarın

Haberde ayrıca "Kentsel dönüşüm ve engellilere yönelik müjdenin bayramın birinci günü açıklanacak" denildi.

"ÜLKEMİZİN DOĞALGAZ İHTİYACININ
YÜZDE 30'UNU BURADAN KARŞILAYACAĞIZ"

Bu başarının gururu milletimizin tamamına aittir. Sakarya Sahası'ndan ilk etapta günde 10 milyon metreküp, açacağımız yeni kuyularla birlikte ilerleyen süreçte günde 40 milyon metre küp gaz çıkartacağız. Tam kapasiteye çıktığımızda ülkemizin ihtiyacının yüzde 30'unu buradan karşılayabileceğiz. Karadeniz'de gaz rezervimiz 710 milyar metreküpe ulaştı.

Kandil'deki teröristleri, Pensilvanya'daki hainleri üzüyoruz. Bize ilk günden itibaren yapamazsınız diyen Kemal Kılıçdaroğlu ve masa arkadaşlarını üzüyoruz. Londra'dan 300 milyar dolar getirdim diyor, ne getirdin, ne karşılığında getirdin.

KONUTLARDA DOĞALGAZ
1 AY ÜCRETSİZ OLACAK

Vatandaşlarımızın evlerinde ve mutfaklarında sıcak su tüketimindeki doğalgazı bir yıl ücretsiz veriyoruz. Aylık ortalama 25 metreküpe denk gelen mutfak ve sıcak su tüketimi için gereken doğalgazın bedeli bir yıl boyunca faturalardan düşürülecektir.

Bir ay boyunca Türkiye'nin tamamındaki konutların doğalgaz tüketiminden ücret almayacağız.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in
konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

"Bir ülkenin kaderini değiştiren insanlarla birlikteyiz. Fatih sondaj gemisi bir milletin kaderini değiştirdi.

Türkiye'nin bugün geldiği nokta sabrın, azmin, çalışmanın, beraber olmanın birer sonucudur.

Geldiğimiz noktada her türlü zorluğa, yıldırmaya rağmen hamdolsun yılmadık ümitsizliğe kapılmadık. Başaracağımızı biliyorduk. Bu eser tüm 85 milyonun, bu gurur, bu başarı tüm Türkiye'nin.

İlk fazda günlük 10 milyon metreküp gaz üretilecek. Keşfimiz, tüm konutların 35 yıllık doğalgaz ihtiyacını tek başına karşılayabilecek kapasiteye sahip."


 
Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam
Önce çevre
Erdoğan reklam