Çorum'da Karantinayı ihlal eden 3 kişi yurda yerleştirildi

ÇORUM 19 Eylül 2020 20:17
Videoyu Aç Çorum'da Karantinayı ihlal eden 3 kişi yurda yerleştirildi
A
a

Çorum’da izolasyon kurallarına uymayan 3 kişi karantinalarını tamamlaması için yurda yerleştirildi.Çorum Valiliği Mahalle Denetim ve İşyeri Denetim Ekipleri 574 ihbara gereğini yaptı...


Çorum Valilği’nden yapılan açıklamada, Çorum’da bugüne kadar  622 ihbar alındığı, 574 ihbar için gerekli işlemler yapıldığı ve 48 ihbarın ise asılsız çıktığı belirtildi. Çorum merkez ve ilçelerinde bir hafta içerisinde 20 bin 822 kişi ve 16 bin 346 işyeri gerek gelen ihbarlar neticesinde gerekse de Valilik denetim ekiplerince denetlendi. Yapılan denetimlerde kurallara uymayan 71 kişiye ceza-i işlem uygulandı. Maske, temizlik ve mesafe kurallarını ihlal eden 4 bin 651 işyeri ve kişiler için ise birinci ihlal uyarısı yapıldı.


Yapılan açıklamaya göre, 19 Eylül 2020 tarihi itibarıyla kent merkezi ve ilçelerine 622 ihbar geldi, 574 ihbar için gerekli işlemler yapılırken, 48 ihbarın ise asılsız ya da mükerrer çıktığı belirlendi. Açıklamada şu bilgelere yer verildi; “İl merkezi ve ilçelerinde bir hafta içerisinde 20.822 kişi ve 16.346 işyeri gerek gelen ihbarlar neticesinde gerekse Valilik denetim ekiplerince res’en denetlenmiş, gerekli uyarılar yapılmış ve kurallara uymayan 71 kişiye ise ceza işlemi uygulanmak üzere denetim ekiplerince tutulan tutanaklar İl Hıfzıssıhha Kuruluna gönderilmiştir.

Maske, temizlik ve mesafe kurallarını ihlal eden 4.651 işyeri ve kişiler için ise birinci ihlal uyarısı yapılmıştır. Ayrıca Mahalle Denetim Ekiplerimizce evlerinde karantinada olmaları gerekirken izolasyon kurallarına aykırı hareket eden 3 şahıs karantina sürelerini tamamlamak üzere izolasyon yurduna yerleştirilmiştir. Toplum sağlımızın korunması adına denetimlerimiz artarak devam edecek olup mağduriyet yaşanmaması adına tüm halkımızın kurallara ve tedbirlere harfiyen uyması bu mücadeleyi başarı ile sürdürmemiz açısından büyük önem arz etmektedir.”


 
Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam