Başkan Erdoğan'dan CHP'ye tezkere tepkisi!

TÜRKİYE 27 Ekim 2021 17:45
Videoyu Aç Başkan Erdoğan'dan CHP'ye tezkere tepkisi!
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin HDP'nin isteği doğrultusunda tezkereye hayır oyu vermesinin üzücü bir durum olduğunu söyledi...

Türkiye'de kamuoyunun gündeminde Irak ve Suriye'ye asker gönderilmesinin 2 yıl uzatılmasına dair TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen Cumhurbaşkanlığı tezkeresi var.

Mehmetçik'e Suriye ve Irak'a sınır operasyon yetkisi veren tezkereye AK Parti, MHP ve İyi Parti evet derken, hayır diyeceği önceden belli olan HDP'nin yanı sıra CHP'nin de hayır demesi tartışmalara neden oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bugün, AK Parti grup toplantısında konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"CHP'NİN HDP'YE TESLİM OLMASI.."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin HDP elinde oyuncak olduğunu ve bu duruma tüm CHP'liler adına üzüldüğünü vurgulayarak' "Burada asıl önemli olan ülkemizin en büyük ikinci partisi durumundaki CHP'nin, terör örgütünün oyuncağı HDP'ye teslim olması, HDP'ye biat etmesi, HDP'ye boyun eğmesidir. Yazık. Hem demokrasimiz adına hem milli güvenliğimiz adına ne kadar üzüntü verici ne kadar hazin bir tablo.

MUSTAFA KEMAL'İN İTLERİ DİYENLERİN...

Kendilerine Mustafa Kemal'in askerleri diyenlerin, onlara Mustafa Kemal'in itleri diyerek hakaret edenlerin dümen suyuna girdiğini görmek, bizim bile ağırımıza gidiyor." ifadelerini kullandı.

Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam
Önce çevre