Başkan Erdoğan Çorum'da toplu açılış törenine katıldı!

ÇORUM 13 Ağustos 2022 20:56
Videoyu Aç  Başkan Erdoğan Çorum'da toplu açılış törenine katıldı!
A
a

Çorum'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akdeniz ve Karadeniz'de yürütülen doğalgaz arama faaliyetlerine değindi. Erdoğan, 'Doğalgazı çıkarttığımız andan itibaren bu ülke bambaşka olacak' dedi. Tarım Kredi Kooperatifleri'nde 40 üründe indirim yapılacağını hatırlatan Erdoğan, 'Bazı zincir marketler de kendilerini buna göre ayarlayacak' diye konuştu...


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Kadeş Barış Meydanı’nda Çorumlularla  buluştu. 
Çorum'da toplu açılış törenine katıldı...

Erdoğan'ın şu sıralar burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle...

ÇORUM’A TEŞEKKÜR ETTİ!..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının başında öncelikli yerel seçimlerde Çorum’un verdiği desteğe teşekkür etti. “Çorum’a gelirken elimiz boş gelmedik” diyen Erdoğan, “Maliyeti 3 milyar 263 milyon lirayı aşan 78 eser ve hizmetin resmi açılışını bugün yapıyoruz. Bizde laf yok, bizde iş var, iş.” diyerek Belediye, Özel İdare hizmetleri ile devlet yarımlarını sıraladı.

 

‘ÇORUM’DA SANDIKLAR PATLAYACAK’

Erdoğan şöyle devam etti: “Yarın partimizin kuruluşunun 21. Yıldönümünü ulaşacağız. Merhum Neşet Ertaş ‘aşk ile çalışan yorulmaz’ diyordu. Biz de 14 Ağustos’ta 2001’de hangi heyecanla yola çıktıysak, bugün de aynı heyecanı yüreğimizde taşıyoruz. Şimdi şurada bir poster görüyorum. 6’lı masa mönüsü diyorlar. Herhalde siz bu mönüyü görüyorsunuzdur. Bir poster daha var. Leblebi koydum tasa, doldurdum basa basa, ağzınızla kuş tutsanız, size oy yok 6’lı masa. Burası neresi, Çorum. O kadar. Yiğidin harman olduğu yer burası kolay değil. Ülkemizin her karış toprağında mührümüzün olduğunu görüyoruz. Birileri masa kurup sabah akşam iftira üretirken, biz hizmet üretiyoruz. Memleket işi gönül işi. Zorla güzellik olmaz. Hizmette gözü olmayanların içler acısı halini görüyorsunuz. Biz gecemizi gündüzümüze katarken, birilerinin neyle uğraştığını görüyorsunuz. Çorumlular öyle bir ses verin ki, sade 6’lı masa değil, masanın altı da duysun. Çalmadık kapı kalmayacak. İnşaallah Çorum’da sandıklar birer birer patlayacak. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Arama sondaj faaliyetlerini artık kendi gemilerimizle yapıyoruz. Şu anda 4 tane sondaj gemimiz var. 6 gemimizle şu anda Akdeniz'de Karadeniz'de arama tarama çalışmalarını yapıyoruz.Doğalgazı çıkarttığımız andan itibaren bu ülke bambaşka olacak. Çok daha güçlü olacak. Halkımıza bunun yansıması da farklı olacak.

Salı günü dünyanın en ileri teknolojisine sahip Abdülhamid Han'ı mavi vatana yolcu ettik. Kendisinden müjdeli haberler bekliyoruz. İnşallah Karadeniz'deki 540 milyar metreküplük doğal gaz keşfimiz gibi Abdülhamid Han'ın da milletimize güzel haberler vereceğine inanıyorum.

ZİNCİR MARKETLER KENDİNİ AYARLAYACAK

Küçükbaşta yüzde 20-25 indirim yaptık. Büyükbaş hayvanda da yüzde 30-35 indirime gidiyoruz. 40 çeşit üründe Tarım Kredi Kooperatifinde indirime gidiyoruz. Piyasaları daha da rahatlatacağız. Bazı zincir marketler de kendilerini buna göre ayarlayacak."

"AYNI HEYECANI TAŞIYORUZ"

Kapalı otel salonlarını dahi dolduramayanlar meydanlardan sokaklara taşan şu sevgi selini hafife alacaklar. Varsın onlar nasıl bir memleket sevdası içinde olduğumuzu anlayamasınlar.

Yarın partimizin kuruluşunun 21. yıldönümüne ulaşacağız. 14 Ağustos 2001'de hangi heyecan ile yola çıktıysak aynı heyecanı taşıyoruz. Aynı kararlılıkla yolumuzda yürüyoruz. Aradan geçen yıllarda zorluklarla karşılaşsak da hizmet davamızdan asla geri adım atmadık.

Yol, çevre, konut projeleriyle şehirlerimizi yeniden aya kaldırırken gelecek kuşaklara daha iyi bir ülke bırakmak için gece gündüz gayret gösterdik. Geriye dönüp baktığımızda ülkemizin her karış toprağında mührümüz olduğunu görüyoruz.

EKONOMİDE HEDEF İLK 10

Birileri sahte gündemlerin peşinde ömür tüketirken biz Türkiye'yi dünyanın ilk 10 ekonomisinden biri yapmanın mücadelesini veriyoruz. yeri geliyor Ukrayna'da yeri geliyor Rusya'dayız. Neden, çünkü biz Türkiye'yiz.

"SEYRETMEK YERİNE ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ"

Teröristlerin tepelerine tepelerine biniyoruz.Bunu da bizden öncekilerin yaptığı gibi emanet silahlarla değil kendi ürettiğimiz İHA ve SİHA'larla yapıyoruz. Hadiseleri seyretmek yerine çözüm üretiyor, savaşan tarafları aynı zeminde buluşturuyoruz.

TÜRKİYE ENERJİ KÖPRÜSÜ

Avrupa kışı nasıl geçireceğini düşünürken biz stratejik çalışmalar yapıyoruz. Ülkemizi doğu ile batı arasında en önemli köprülerden biri haline dönüştürdük." 
Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam
Önce çevre