'İttifak Yapabiliriz' dediği partilerden cevap Şimdilik erken!

Siyaset 8 Mayıs 2021 19:37
Videoyu Aç 'İttifak Yapabiliriz' dediği partilerden cevap Şimdilik erken!
A
a

Meral Akşener'in seçim için işbirliği mesajı yolladığı DEVA ve Gelecek Partisi'nden İyi Parti Lideri'ne 'İttifak kurmak için şimdilik erken' yanıtı geldi...

Muhalefet partileri arasında, gelecek seçimler için ittifak kurulması ve güncel gelişmelerle ilgili müzakere amaçlı ziyaretler devam ediyor.

Geçtiğimiz seçimlerde HDP ile Millet İttifakı'nda yer alan İyi Parti'de tabandaki HDP rahatsızlığı, İyi Parti Lideri Meral Akşener'i partisini başka ittifaklara kurmaya itti.

HDP'siz bir ittifak hazırlığı içinde olan Akşener, bu kapsamda yeni kurulan küçük partilerle ittifak kurma arayışına gitti.

İyi Parti Lideri geçtiğimiz gün de katıldığı canlı yayında, Millet İttifakı'nın yeni üyelerine ilişkin açıklamada bulunmuş, “Deva ve Gelecek Partileri var, Saadet Partisi fena gitmiyor. Muhtemelen yarın bir işbirliği olacak gibi gözüküyor. DEVA ve Gelecek Partisi'nden bahsediyorum. Böyle baktığınız zaman Cumhur İttifakı adayının seçilmesi mümkün görünmüyor” demişti.

2 PARTİDEN DE ŞİMDİ ERKEN YANITI

Akşener'in bu sözlerine Deva Partisi ve Gelecek Partisi yöneticilerinden "konuşmak için şimdi erken" yanıtı geldi.

BBC ye konuşan bir Gelecek Partisi yöneticisi “Seçim döneminde bu tür konular gündeme gelebilir. Ama henüz konuşmamamız lazım. Çünkü biz yeni kurulan bir partiyiz ve arazide zemin bulmamız lazım" derken, "Arazide zemin bulmadan bunları konuşursanız, zemin kaybedersiniz. O nedenle biz şimdiden konuşmamaya itina gösteriyoruz. İlerleyen süreçlerde bu konular konuşulabilir mi, elbette olabilir. İktidar partisinin dahi tek başına seçime giremediği bir ortamda, muhalefet partileri de bu konuları konuşur" ifadesini kullandı.

"İTTİFAK KONUŞMUYORUZ"

Benzer bir açıklama Deva Partisi yöneticilerinden de gelirken, şöyle denildi

“Yeni kurulmuş bir partinin herhalde yapacağı ilk iş kendi özgün kimliğini oluşturmak, kendi örgütlenmesini sağlamaktır. Biz mevcut siyasi partilerin çözüm olacağını düşünsek zaten partiyi kurmazdık. Teşkilatlanmada yarı yarıyayız, henüz istediğimiz düzeyde mahallelere ilçelere ulaşamadık ve bunun için çalışıyoruz. O nedenle, partimiz belli bir siyasi aksa oturuncaya kadar, seçim ittifakı konularını konuşmuyoruz.”

Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam
Sağ kızılay