Vali Mustafa Çiftçi, "HAFIZ KAL" Yarışmasında Türkiye Birincisi Oldu!

ÇORUM 10 Mayıs 2024 08:02
Videoyu Aç Vali  Mustafa Çiftçi, "HAFIZ KAL" Yarışmasında Türkiye Birincisi Oldu!
A
a

Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi "Hafız Kal Yarışması"nda Türkiye birincisi oldu...


HAFIZ VALİ, 'HAFIZ KAL' YARIŞMASINDA BİRİNCİ OLDU

 Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi "Hafız Kal Yarışması"nda Türkiye birincisi oldu
Erzincan’da düzenlenen “Hafız Kal” yarışmasının Türkiye finalinde, yarışmacılardan Çorum eski Valisi Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi birinci oldu.
TÜRKİYE FİNALİ ERZİNCAN'DA YAPILDI
Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulunca 2024 yılında Diyanet İşleri Başkanlığında çalışmayan ve çalışmamış olan vatandaşlara yönelik düzenlenen "Hafız Kal" yarışması 30 cüz, 15 cüz ve 5 cüz olmak üzere 3 kategoride düzenlendi. Düzenlenen ve bölge yarışmaları tamamlanan "Hafız Kal” yarışmasının Türkiye Finali Erzincan’da Müftülük Konferans Salonu’nda yapıldı.
VATANDAŞLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve 30 yaşın üzerinde olma şartının yeterli olduğu, Diyanet İşleri Başkanlığında çalışmayan ve çalışmamış olan vatandaşlara yönelik düzenlenen hafızlık belge şartının aranmadığı "Hafız Kal” yarışmasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.


VALİ ÇİFTÇİ 41 YILDIR HAFIZ
Erzincan’da yapılan yarışmanın Türkiye finalinde yaklaşık 41 yıldır hafız olan Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, 15 cüz kategorisinin birincisi oldu. Yarışmanın 5 cüz kategorisinde ise Kilis’ten katılan Ahmet Kasir oldu. Yarışma sonrasında hafızlara plaket takdimi yapılarak toplu fotoğraf çektirildi.
YARIŞMADA BİRİNCİ OLDU
Yarışmada birinci olan Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, "Diyanet İşleri Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu Türkiye finaline bende iştirak ettim. Benim kategorim 15 cüz kategorisiydi. Sıkı bir şekilde bu yarışmaya hazırlandım. Benim için maksat hasıl oldu diye düşünüyorum. Çünkü bu yarışma olmasaydı da ben günde 5 sayfa 10 sayfa günlük 1 saat çalışıyorum. Ama bu yarışmanın neticesinde ilk önce 5 sayfayla başladım. Sonra günde 10 sayfa, 1 cüz, 2 cüz ve en sonda 3 cüz okuyarak, çalışarak bu yarışmaya hazırlandım. Ben 1983 yılında Konya’da kursta hafızlığımı tamamladım. O günden bugüne kadar da yaklaşık 41 yıl geçti Kur’an-ı Kerim’le irtibatımı hiç koparmadım” dedi.
MESLEK BÜYÜĞÜM, DUYGULANDIM
Yarışmaya ev sahipliği yapan Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu ise, “Bu yarışma Türkiye’de ilk kez oldu. Finali de Erzincan’da yapıldı. Meslek büyüğüm Erzurum Valisi de yarışmacı olarak katıldı. Hakikaten çok duygulandım. Diyanet İşleri Başkanlığını tebrik ediyorum. Çok güzel bir yarışma düzenlemişler. Hafız olmak elbette önemli bunun sürekliliğini sağlamak için yapılan bu yarışmayı çok önemsiyorum. Bu vesileyle çok güzel ayetleri ve meallerini burada öğrenme fırsatımız oldu” diye konuştu.


#HafızKalYarışması
Mustafa Çiftçi
Azime Çiftçi
Erzurum Valiliği
Ali Yıldız
Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam
Önce çevre
Erdoğan reklam