Türkiye bu öğretmenleri örnek almalı!

ÇORUM 11 Eylül 2020 19:01
Videoyu Aç Türkiye bu öğretmenleri örnek almalı!
A
a

Çorum’da bir ilkokulun öğretmenleri, tadilat çalışmasına gönüllü katılarak okullarını 21 Eylül’de başlaması planlanan yüz yüze eğitim için öğrencilerine hazırlıyor.

BU ÖĞRETMENLER ÖRNEK OLMALI

Çorum’da bir ilkokulun öğretmenleri, tadilat çalışmasına gönüllü katılarak okullarını 21 Eylül’de başlaması planlanan yüz yüze eğitim için öğrencilerine hazırlıyor. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uzaktan yürütülecek yeni eğitim öğretim döneminde ders başı yapıldı. 21 Eylül’de başlaması planlanan yüz yüze eğitim için ise kentteki birçok okulda bakım, onarım ve hijyen çalışmaları başlatıldı. Bahçelievler Mahallesi’ndeki İsmail Kakaç İlkokulunda başlatılan çalışmalar da Müdür Ender Özcan Çakır ve 26 öğretmen tarafından gönüllü yürütülüyor. Öğretmenler, emek ve sevgilerini katarak, boya ve onarım malzemeleriyle okulu yüz yüze eğitim için öğrencilere hazır hale getirdi. Çalışmalar kapsamında, okulun dış demir korkuluklarından sınıflardaki dolaplara kadar tüm alanlar boyanırken, tadilat gerektiren yerler de elden geçirildi. Yeni renkleriyle öğrencilerini ağırlamaya hazırlanan okulun sınıflarına da hijyen setleri yerleştirildi.
 

“26 öğretmenimiz gönüllülük esasına göre çalışıyor”

Okul Müdürü Çakır, AA muhabirine, öğretmenlerin fedakarca davranıp, tadilat çalışmasına katıldığını söyledi. Okulların salgın dolayısıyla marttan bu yana öğrencilerinden yoksun olduğunu hatırlatan Çakır, “Okulumuzu 21 Eylül’de güvenle açmak için çalışmalarımız devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığımızın başlattığı ‘Okulum Temiz Projesi’ kapsamında bakım, onarım ve hijyen çalışmaları yapıyoruz.” dedi. Okulun yeni eğitim öğretim dönemine hazırlanması için öğretmenlerin emeğini esirgemediğini belirten Çakır, şunları kaydetti: “Okulumuzda boya, bakım ve hijyen çalışmalarından sonra yeniden değerlendirme yapacağız. Kalan eksiklerimizi gidermek için gayret sarf ediyoruz. Tadilat çalışmasında kullandığımız malzemeler Okul Aile Birliğince karşılandı. Öğretmen arkadaşlarımız da işçilik kısmını üstlendi. Herkes elinden ne geliyorsa yapıyor. Emeklerine sevgilerini katarak bakım onarım çalışmasına katkı sunuyorlar.”

Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam