Türk Tarihi Kurumu Başkanı hemşehrimiz Ahmet Yaramış pişmanım dedi

ÇORUM 19 Temmuz 2020 16:15
Videoyu Aç  Türk Tarihi Kurumu Başkanı  hemşehrimiz Ahmet Yaramış pişmanım dedi
A
a

Tartışmaların odağındaki Türk Tarih Kurumu Başkanı İskilip'li hemşehrimiz Ahmet Yaramış, 'Çok pişmanım cumhurbaşkanımız istifa et derse ederim."dedi...

Türk Tarihi Kurumu Başkanı Ahmet Yaramış, 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminin 4'üncü yıl dönümünde söylediği "Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş kişilere de sahip çıkmamız gerekiyor" sözleriyle ilgili özür diledi. Yaramış, "Çok pişmanım. Cumhurbaşkanımız isterse istifa ederim" dedi...

Afyonkarahisar'da düzenlenen bir panelde "Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kazanmamız gerekiyor" açıklaması ile büyük tepki toplayan Yaramış, "Karışmamış diyeceğim yerde maalesef karışmış kelimesini kullandım, bu nedenle de çok üzgünüm" şeklinde konuştu.

"O AN YAPTIĞIM HATAYI FARK EDEMEDİM"

Hürriyet'ten Gizem Karakış'a konuşan Ahmet Yaramış, "Maalesef haklı olarak tepkiler geldi. Bu karışmış kelimesini yok sayıyorum, kabul etmiyorum. Bu lanetli terör örgütü o gün insanlarımıza, polisimize, halkımıza silah doğrulttu. Affedilmelerini istemem mümkün değil. Maalesef o an yaptığım hatayı fark edemedim. Kimse de sanırım o an fark etmedi, fark edilseydi mutlaka düzeltirdim. Boşluk anımda yanlış bir cümle kurdum. Herkesten özür diliyorum. Herkesin beni anlamasını diliyorum. Kendilerini üzmüşsem o üzdüğüm insanlardan da özür diliyorum. Sosyal medyada bizim ne düşündüğümüze bakılmadan bir anda akıllarına geleni söylüyorlar. Tepkileri görünce çok üzüldüm" dedi.

Yaramış ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da olayları anlatan bir mektup yazdığını ve mektupta üzüntüsünü dile getirdiğini belirtti. Yaramış, "Cumhurbaşkanımız isterse, gereğini yaparım, istifa ederim. Ama ben kendim istifa edersem bunun saygısızlık olacağını düşünüyorum" dedi.

 

Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam