Belediye Refaktçı Ilan no : ILN01900283

Türk devletleri kendi IMF'sini TYF kurdu

TÜRKİYE 1 Haziran 2023 18:10
Videoyu Aç Türk devletleri kendi IMF'sini TYF kurdu
A
a

Merkezi İstanbul’da bulunan Türk Yatırım Fonu (TYF)’nun üyeleri arasında Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan ve Kırgızistan yer alıyor. İlk etapta 500 milyon dolar sermayesi bulunacak fonda 5 ülke eşit pay sahibi olacak, yönetim önce Türkiye’den başlayıp dönüşümlü olarak devam edecek...ORTAK TÜRK BANKASINA ZEMİN HAZIRLAYACAK

İstanbul Finans Merkezi, Türk IMF’sine olumlu katkı sağlayacak, körfez sermayesinin yönelmesini hızlandıracak. Beklenti, Orta Asya’da Türk gücünü artırarak Rusya ve Çin’in ekonomik gücüne karşı şirketlerin güçlenmesini sağlayacak, ileride ortak Türk bankası kurulması için zemin hazırlayacak.

Fon sayesinde KOBİ’lere, kalkınma projelerine, ulaştırma ve lojistik zincirlerine, altyapı projelerine, tarım ve turizm alanlarındaki yatırımlara ve yenilenebilir enerji alanındaki çalışmalara destek verilecek. Tüm bu alanlarda firmaların finansmana erişimi kolaylaşacak, ayrıca bölge içi ticaret teşvik edilecek. Türk Yatırım Fonu’nun (TYF) Türk dünyasında ekonomik bütünleşmesine de katkı sağlayacak.

Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam
Önce çevre
Erdoğan reklam