TİMBİR Yönetim Kurulu Bakanlarla Buluştu

ÇORUM 29 Eylül 2023 11:11
Videoyu Aç TİMBİR Yönetim Kurulu Bakanlarla Buluştu
A
a

Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) heyeti; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'na ziyaretlerde bulundu...Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) heyeti, Ankara temasları kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulundu. Heyet ilk olarakKültür ve Turizm Bakanlığı’nda Bakan Mehmet Nuri Ersoy ile bir araya geldi. Görüşmede TİMBİR’in çalışmalarından bahseden TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile kültürel mirasların korunması ve gelecek nesillere aktarılması hususunda ortaklaşa yürütebilecekleri projelerden söz ederek kabullerinden dolayı Bakan Ersoy’a teşekkür etti.Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak da TİMBİR ve Birlik Haber Ajansı’nın çalışmalarını takip ettiğini, İnternet medyası alanında yürütülen çalışmalardan dolayı heyete teşekkür etti.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim, TİMBİR Yönetim Kurulu’nu kabul etti. Görüşmede, TİMBİR’in yürüttüğü proje ve faaliyetler değerlendirdi.

Türk İnternet Medya Birliği’nin yurt dışı yapılanması ve hedefleri hakkında bilgi veren Genel Başkan Dr. Süleyman Basa, merkezi Ankara olan TİMBİR’in uluslararası faaliyette bulunmak üzere kurulduğunu belirterek, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 3335 sayılı Uluslararası Nitelikteki Teşekküllerin Kurulması Hakkında Kanunun 1’inci maddesi gereğince kurulduklarını hatırlattı. Dr. Basa TİMBİR’in kuruluş kararını imzalayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederken kuruluş ile ilgili olumlu görüş bildiren Dışişleri Bakanlığı yetkililerine de teşekkürlerini dile getirdi.Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim görüşmede Dışişleri Bakanlığı’nın yapılanması ve çalışmaları hakkında heyete bilgi verdi.

 
Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam
Önce çevre
Erdoğan reklam