Son Anket Araştırmasında Sürpriz Sonuç!

Güncel 28 Mayıs 2018 12:05
Videoyu Aç Son Anket Araştırmasında Sürpriz Sonuç!
A
a

İstanbul Ekonomi Araştırma, şirketinin İlginç sonuçları bizi şaşırttı.26 Mayıs'ta yaptığı anketi, Mart ve Nisan aylarındaki anket sonuçlarıyla karşılaştırarak yayınladı. Buna göre ilk turda cumhurbaşkanı seçilemiyor. Meclis'te çoğunluğu sağlayan parti ya da ittifak yok...

İstanbul Ekonomi Araştırma 24 Haziran seçimlerine giderken yaptığı son araştırmayı daha önceki iki araştırmasıyla karşılaştırmalı olarak yayınladı. İstanbul Ekonomi Araştırma'nın yaptığı ankete göre, cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ilk turdaki oyu yüzde 44.02 olarak çıktı. Firma, diğer cumhurbaşkanı adaylarının oy oranlarını duyurmadı. Milletvekili seçimlerinde ise Meclis'te çoğunluğu sağlayan parti ya da ittifak çıkmadı.

İşte İstanbul Ekonomi Araştırma'nın "Nisan ve Mayıs aylarında yaptığımız, sonuncusu 26 Mayıs tarihli kamuoyu araştırmalarımızdan bazı sonuçları paylaşıyoruz" notuyla paylaştığı araştırma sonuçları...

dem5up1x0aawjqpjpgKlQIajjb

İTTİFAKLARIN OY ORANLARI

Ankete göre, 26 Mayıs tarihinde “Bu pazar seçim olsa hangi ittifak ya da partiye oy verirsiniz?” sorusuna katılımcıların yüzde 44.5'i ‘cumhur ittifakı', yüzde 40.5'i ‘millet ittifakı', yüzde 13.5'i HDP yanıtını verdi.

dem5c4excaaye4qjpgJbLanPIt

PARTİLERİN OY ORANLARI

Aynı soruda partilerin oy oranları ise şöyle sıralandı: AK Parti yüzde 42.4, CHP yüzde 22.7, İYİ Parti yüzde 15.7, HDP yüzde 12.1, MHP yüzde 3.8, SP yüzde 2.5.

dem5nhuwaaax7xvjpgeIV2pVKt

ERDOĞAN'IN OY ORANI

Erdoğan'ın ilk turdaki oy oranı ise yüzde 44.02 olarak tespit edildi. Şirket, Erdoğan dışındaki adayların oy oranlarını ise açıklamadı.

Kaynak : www.hitittv.com/İstanbul Ekonomi Araştırma
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

sol reklam
Önce çevre
Erdoğan reklam