Okuyucu Mektubu

Röportaj15 Ekim 2018 22:16
Okuyucu Mektubu
A
a

Okuyucu Mektubu Elvan Erhan Şimşek, Bey! bu sözlerimi Lütfen yayınlayın...

Okuyucu Mektubu
Elvan Erhan Şimşek Bey! bu sözlerimi Lütfen yayınlayın...
Sen siyasetin içinden gelen bir Gazetecisin.
Bu ayak oyunlarını en iyi tahlil eden birisin...
***************************************************************
Çocuklarım Cumhurbaşkanımızı ne zaman televizyonda görse, ‘Başbakan dedeciğim’ diyerek TV’ye sarılıyordu, şimdi de ‘Cumhurbaşkanı dedeciğim’ diyorlardı. Şimdi Milyonlarca böyle çocuk var ve onlar şimdi büyüdüler.

Benim çocuklarımda biri 21 biri 19 yaşında, AK Parti kurulduğu zaman bu çocuklar küçüktü. Bugün hepsi bu partiye görüşleriyle, fikirleriyle katkı sağlıyor, oy veriyorlar.

2001 YILINDA ERDOĞAN'IN YANINDA
OLMAK CESARET İŞİYDİ...

Bir arkadaşımıza gidiyoruz; ‘Tayyip Beyin önderliğinde yeni bir parti kuruluyor. Hazırlıklar var, bizimle olur musunuz?’ Bu teklifi yaptığımız arkadaşımız, ‘ben size destek vereyim, ama bana görev vermeyin’ diyordu. Neden? Korkuyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer almak o zaman cesaret işiydi. Ben kamu kurumunda çalışan birisi olarak, o yıllarda  Seçenek yoktu, ülke tıkanmıştı ve tek umudumuz Recep Tayyip Erdoğan’dı.

Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak!

2001 yılında, siyaset sahnesini; “hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”, “kimsesizlerin kimi, sessiz yığınların sesi” gibi söylemler ve çay simit hesabı yaparak ısıtan bir partinin mensuplarıyız. Bugün geldiğimiz noktada o söylemlerden çok bir şey kalmadı elimizde, hala ayakta kalmamızın nedeni Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Şimdi yöneticiler bu sorumlulukla yöneticilik yapmıyor.

O zamanlar yaşadığımız o samimi sıcak duygular bugün yok. Biz o dönemlerde partiye bir kişi daha katabilmek için mücadele ederken, bugün insanlar partiden dışlanıyor,Partiye gitmez oldular...

Parti içi menfaat grupları çok zarar veriyor!...
AK Parti’de kurucu ruh korunmalıdır…
Sayın İstanbul Milletvekilimiz Metin Külünk’ün çok takdir ettiğim bir ifadesi vardır. “AK Parti kurucu ruhunu mutlaka korumalıdır”

Kurucu ruhtan kastımız birlik, beraberlik ve güvendir. Teşkilat mensupları birbirine güvenmiyor. Parti mensubu belediyeye, belediye mensubu partiye güvenmiyor. Neden? Parti politikasıyla, yerel yönetim politikası birbirine uymuyor. Sıradan bir yönetici canla başla çalışıp, bayrak pankart asarken, bazıları bakıyor...Herkes bir şeyin başkanı olmuş
ortada çalışacak adam yok . Davayı anlatacak başkanlar değil
yanlarında gezdirecek yalakalar tayfası var.

Cumhurbaşkanımızın hiç taviz vermediği konular vardır. Bu saltanat dediğimiz şeyin biteceğine inanıyorum. Seçim zamanı bu göze batıyor, diğer günlerde bu çok kimsenin umurunda olmuyor. Bunlarında düzene gireceğine yönelik ümitlerim var.
Reisçilik, Erdoğancılık bunlar çıkarcıların kavgasıdır.

Bunların bana göre hepsi bir çıkar kavgasıdır. Daha önce de söyledim. Madem AK Partide maaş alanlar AK Parti’yi savunuyorsa, bende bir gönüllü olarak kendime muhalefet görevi addediyorum.

Çorum'da Ak Partiliyi Ak partiye kırdırıyorlar bunun farkında mısınız? Solcu görüşlü gazetecileri tetikçi yapmışlar. Ak Partilileri birbirine kırdırıyorlar.Bu gazeteciler bildiğimiz Ulusal gazetelere servis ediyorlar...

Bakın Şimşek bey bazen sizi de tehdit ettiler .
Zaman zaman önünüze çıktılar.
Çünkü bu muhalefet görevini de birisinin yapması gerekiyor.
Her şeye rağmen insanlar umutlu...

Bizim teşkilatlarımızda yaşanan sıkıntıları Çorum'da herkes biliyor. Ona rağmen AK Parti’ye oy veriyor. Ona rağmen, umut ve medet bekliyor insanlarımız.
Elvan bey buradan söylemek isterim ki, teşkilatlarımızın bir an evvel toparlanması gerekiyor. Dolayısıyla AK Partinin izleyeceği politikalar da önemlidir. Çalışan kesimden biri olarak 15 yıldır ben dert dinliyorum.Villaya gidenlerle, gecekonduya gidenler aynı safta nasıl olsun?

Partinin iktidar olması, bugünkü mevcut yöneticilerin herkesle bir şekilde iletişim kurabilmesini ranta dönüştürüyor.
Gerek yerel yönetim, gerek ilçeler aracılığıyla...
AK Parti kimliğiyle bir yere gittiğinizde size farklı muamele yapılıyor. Güven problemini ortaya çıkaran rant beklentisi, rant yaklaşımıdır. Bütün Teşkilat yönetim kadrosunda olanların Mal beyanlarına genel merkez tarafından bakılması lazım....

Sokakta bayrak asan vatandaş işi bittiğinde gecekonduya gidiyor, diğeri villaya gidiyor. Bunlar nasıl birbirine bakacak? Önümüzde 2019 Seçimleri var. Yerini sağlamlaştırma mücadelesi verenler var. AK Parti bu kadrolarla, bu anlayışla yerel seçimlerde ağır yenilgi alır!..

Yeni nesilde bir riyakârlık var… Makam sahibi olduğunu bir şekilde karşı tarafa hissettirme çabası içindeler.
AK Partiyi eski ruhuna geri döndürelim. Yardımlarınızı bekliyorum sevgiyle kalın...
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
6.genel sitenin solu