Çorum'un Uluslararası bir film festivali olmalı

ÇORUM 11 Şubat 2020 17:48
Videoyu Aç Çorum'un Uluslararası  bir film festivali olmalı
A
a

Çorum Belediyesinin düzenlenmesi planlanan Uluslararası Hitit Anadolu Medeniyetler Film Festivali'ne öncülük edecek.Ünlü yönetmen ve oyuncular Çorum’a akın edecek...


Belediye'den yapılan açıklamada; Çorum’un tanıtım ve turizminin geliştirilmesine yönelik önemli bir adım atıldığı, sinema ve dizi dünyasının Çorum’u daha yakından tanıması ve kentin daha iyi tanıtılması için Çorum Belediyesi öncülüğünde uluslararası film festivali düzenleneceği bildirildi.

Yazılı açıklamada, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan'ın Çorum ziyaretinde kararlaştırılan film festivali ile Çorum’a ünlü isimlerin akın edeceği, çok sayıda ünlü yönetmen ve oyuncunun şehre geleceği hatırlatıldı. Çorum halkının kültür ve sanata olan ilgisinin çok üst düzeyde olduğunu belirten Belediye Başkan Dr. Halil İbrahim Aşgın, film festivalinin düzenlenmesiyle birlikte Çorum’un tanıtımının daha iyi yapılacağını, turizmde hak ettiği yere gelmesinde önemli katkıları olacağına inandığını söyledi.

Altyapı ve üst yapı çalışmalarının yanı sıra kültür ve sosyal belediyeciliğine önem veren bir anlayışla çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Aşgın, “Göreve geldiğimizde, kültürel ve sanatsal etkinliklere önem veren bir belediyecilik anlayışı ile şehrimize yeni bir vizyon kazandıracağımızı ifade etmiştik. Gerçekleştirdiğimiz ve proje aşamasında olan ciddi çalışmalarımız var. Bunlardan biri de arkadaşlarımızın üzerinde çalıştığı bir film festivali projemizdi. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Sayın Ahmet Misbah Demircan'ın şehrimizi ziyaretinde Hitit Anadolu Medeniyetleri Uluslararası Film Festivali yapılması kararını aldık. İnşallah güzel bir film festivalini Çorum halkıyla buluşturacağız." dedi.

Festivalin şehrimize kazandırılması için çalışmalara başladıklarını belirten Başkan Aşgın, "Dünyanın merkezi, barışın merkezi Çorum'umuz kültür ve sanat anlamında çok önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yapacak. Festivalin düzenleneceği tarihle ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Çorum halkı, her şeyin en güzeline layık. Film festivalinin de en güzelini Çorum’da yapacağız. " diye konuştu.
Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam
Önce çevre