Bayram ikramiyelerine Ek zam yok!

ÇORUM 19 Nisan 2022 14:48
Videoyu Aç Bayram ikramiyelerine Ek zam yok!
A
a

Son dakika haberi...Emekli bayram ikramiyesi için tarih belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Bayram ikramiyeleri 28 veya 29 Nisan'da ödenecek" dedi. Öte yandan Bakan Bilgin 'Bayram ikramiyeleri için zam gelecek mi' sorusunu yanıtladı...


Bakan Bilgin, "Bayram ikramiyeleri zammı konusunda henüz bir kararımız yok. Buna göre şu an için bayram ikramiyesi 1.100 TL olarak 28 veya 29 Nisan'da ödenecek. Zam konusu her zaman değerlendirilebilir ama ben şu an mevcut durumu söylüyorum. İki bayramda bu ödemelerin maliyeti 25 milyar lira" diye konuştu.


BAYRAM İKRAMİYELERİ İÇİN ZAM GELECEK Mİ?

Emekliye bayram ikramiyesi 1.100 TL olarak 28 veya 29 Nisan'da ödenecek. İki bayramda bunun maliyeti 25 milyar TL. Her zaman değerlendirilebilir ama ben şu an mevcut durumu söylüyorum dedi.

Katıldığı bir TV programında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Bakan Bilgin, emekli bayram ikramiyeleri, EYT, 3600 ek gösterge, asgari ücret ve sözleşmeli memura kadro konusunda dikkat çeken açıklamalarda bulundu...

Bakan Bilgin'in konuşmasından öne çıkanlar şöyle..


"AMACIMIZ İŞSİZ SAYISINI AZALTMAK"

Geçtiğimiz hafta lansmanını yaptığımız üretim sürecine katılım programımızın adını istihdama verdiğimiz önemden yola çıkarak o şekilde belirledik. Gaziantep'te başlattık ve sanayi illerini seçerek ilerleyeceğiz. Amacımız işsiz sayısını azaltmak. Türkiye büyümesini gerçekleştiren bir ülke. Ekonomide dalgalanma var ama yolumuza devam ediyoruz.

"İŞVEREN ELEMANI YETİŞTİRECEK, BİZ DESTEK VERECEĞİZ"

Bu bir kurs, eğitim v.s. değil doğrudan istihdam yaratan bir proje. Bazı şartlar var merak edenler İŞKUR'un sitesinden takip edebilir. Bu proje bir yıl istihdam garantisini kapsayan bir proje. İşveren elemanını kendi yetiştirecek, biz destekleyeceğiz.

İşbaşı eğitim programında istihdam garantisi şart olacak. Burada bir kaynak sorunu yok. Önemli olan sanayinin talep ettiği istihdamı yaratmak.
Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam
Önce çevre