AK Parti ve MHP'nin 'yerel seçim' ittifakının ayrıntıları!

ÇORUM 29 Kasım 2023 23:30
Videoyu Aç AK Parti ve MHP'nin 'yerel seçim' ittifakının ayrıntıları!
A
a

Sondakika haber: 2024 yılında gerçekleşmesi beklenen yerel seçimler için partiler çalışmalarına hızla devam ederken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin 27 il belediyesinde işbirliği yapacağı iddia edildi.AK Parti ve MHP, 30 büyükşehirde ortak adaylarla seçime girecek. Bu büyükşehirlerden Adana, Mersin ve Manisa'da 2019'daki gibi MHP'nin büyükşehir...


AK PARTİ VE MHP 27 YERDE
ORTAK ADAY ÇIKARIYOR!

Cumhur İttifakı, 31 Mart 2024'te gerçekleştirilmesi planlanan yerel seçimler için heyetler arası görüşmeleri büyük ölçüde tamamladı.  İddialara göre AKP ve MHP, 30 büyükşehirde ortak adaylarla seçime girecek. Bu büyükşehirlerden Adana, Mersin ve Manisa'da 2019'daki gibi MHP'nin büyükşehir belediye başkan adayının destekleneceği, diğer büyükşehirlerde ise AKP'nin adayının destekleneceği ifade ediliyor.

23 İLDE AK PARTİ 4 İLDE MHP 
AKP ve MHP’nin  aralarında Kayseri’nin de yer aldığı 27 il belediyesinde işbirliği yapacağı iddia ediliyor.  Bu belediyelerden 23'ünde AKP, 4'ünde ise MHP'nin adayının destekleneceği dile getiriliyor. Bu illerde, Osmaniye dışında CHP'nin yönetimindeki Kırşehir, Bartın, Amasya gibi il belediyelerinde de ittifak kapsamında MHP'li adayın destekleneceği belirtiliyor.

Kaynak : www.hitittv.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.net Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
sol reklam
Önce çevre
Erdoğan reklam