CB:Erdoğan'dan esnafa destek müjdesi geldi!

Kategori: TÜRKİYE - Tarih: 27 Ocak 2021 14:05
CB:Erdoğan'dan esnafa destek müjdesi geldi!

Sondakika Haber: Lokanta, restoran ve kafe gibi sektörlerde alınan tedbirler nedeniyle faaliyetleri kısıtlanan gelir kaybı yaşayanlara destek ödemesi yapılacak...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan esnafa destek müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan esnafa destek müjdesi
 

"ESNAFIMIZI BUGÜNE KADAR YALNIZ BIRAKMADIK"

Esnaflarımızı bugüne kadar yalnız bırakmadık. Bundan sonra da yalnız bırakmayacağız. Esnafımıza doğrudan esnaf desteği ve kira ödemeleri desteği kapsamında 3 ay süre ile aylık bin lira esnaf desteği büyükşehirlerde 750 lira diğer şehirlerde 500 lira kira desteği ödemesine devam ediyoruz.

"VERGİLERİ GEÇTİĞİMİZ GÜN ERTELEDİK"

Vergileri geçtiğimiz günlerde tekrar erteledik. Halk Bank tarafından kullandırılan faiz destekli kredilerin bu yılın ilk 6 aylık taksitlerini ötelendiğini açıkladık.

LOKANTA-RESTORAN VE KAFE GİBİ İŞLETMELERE CİRO DESTEĞİ

Yeni bir müjdeyi paylaşmak istiyorum; lokanta, restoran, kafe gibi sektörlerde faaliyetleri kısıtlanan 3 milyon lira cirosu altında olan esnafa destek ödemesi yapacağız.

Cirosu yüzde 50 ve daha fazla kazanan işletmelere 2 bin liradan az, 40 bin liradan fazla olmamak üzere cironun yüzde 3'ü kadar destek ödemesi yapacağız. Cirosu yüzde 50 ve daha fazla kazanan işletmelere 2 bin liradan az, 40 bin liradan fazla olmamak üzere cironun yüzde 3'ü kadar destek ödemesi yapacağız."
 

 

Kaynak : www.hitittv.net

https://www.hitittv.net/haberprint/cb-erdogan-dan-esnafa-destek-mujdesi-geldi--64144.html